, kategoria: Aktualności.

Już niedługo, bo 1 kwietnia 2016 roku staruje w okolicach Krakowa niezwykła impreza. X Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Fani motoryzacji i rajdów samochodowych będą mgli przez trzy dni cieszyć oczy widokiem aut i wyczynami zawodników. Impreza dla zawodników zaczyna się na parkingu Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego Solne Miasto w Wieliczce, gdzie w godzinach od 16:00 do 21:00 odbędą się badania kontrolne, a o godzinie 18:00 odbędzie się II Gala Sportu Wielickiego. W Gali wezmą udział zaproszeni goście. Oficjalna ceremonia rozpoczęcia Memoriału będzie miała miejsce 2 kwietnia o godzinie 10:00 przed CER Solne Miasto. Gościem specjalnym Memoriału będzie Krzysztof Hołowczyc. W sobotni wieczór Hołek zaprezentuje pokazowe przejazdy swoim nowym Supercarem, czyli Fordem Fiestą ST, przyspieszającym do setki w czasie niższym niż 2 sekundy. Żaden miłośnik motoryzacji nie może tego przegapić, zresztą, nie tylko miłośnik, bo naszym zdaniem trzeba skorzystać z okazji, by na żywo zobaczyć mistrza w jego żywiole.

Patrząc na listę zgłoszonych uczestników, śród których można dopatrzyć się sławnych nazwisk, na zaplanowane odcinki, plany trasy, patrząc na imponującą listę sponsorów, można zakładać, że w tym roku Memoriał będzie nie lada gratką, majstersztykiem organizacyjnym wśród tego typu imprez w Polsce. Pewnie dlatego warto przyjechać do Krakowa na pierwszy kwietniowy weekend 2016 roku. To będzie wydarzenie z serii tych, których się nie zapomina.
Dla fanów motoryzacji i sportów samochodowych nie lada gratką będzie start samochodów historycznych. Pod patronatem PZM, w tym roku rusza, rozgrywany w tym roku po raz pierwszy Historyczny Rajdowy Puchar Polski. Relację naoczną z imprezy oczywiście zdamy. W kwietniu.

Organizatorzy Memoriału przewidzieli zresztą mnóstwo atrakcji nie tylko dla uczestników, ale też i widzów, którzy gromadnie zawitają w tych dniach nie tylko do Wieliczki, ale też Krakowa. Nasza ekipa, oprócz tego, że oczywiście za nic w świecie nie odpuści oglądania zmagań takich sław jak Stec czy Chmielewski, czy pokazów Hołowczyca, to jednak będzie dyżurowała. Zapowiada się, że będziemy gościć wielu zmotoryzowanych przyjezdnych, a w tłoku, na nieznanych ulicach ulicach o kolizje nietrudno. Będziemy więc do Państwa dyspozycji w razie awarii, wypadku czy stłuczki. Przez całą dobę i przez cały czas trwania imprezy. Ale nie tylko w czasie Memoriału dyżurujemy przez całą dobę. My, dla Was, pracujemy przez cały rok, a nasz telefon czynny jest przez całą dobę. Zawsze.