, kategoria: Aktualności.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to ogromne wydarzenie, które rozpoczęło się 27 lipca 2016 roku i trwać ma do 31 lipca 2016 roku. Polskę, a najbardziej Kraków, ogarnęło przed tym wydarzeniem szaleństwo organizacji. I my mamy w tym wydarzeniu swój malutki udział. Nasza laweta “nie stygła”, mimo, że to bardziej  święto młodzieży, i do wypadków drogowych, kolizji i awarii samochodów nie dochodziło w ponadstandardowych ilościach. Wiadomo, latem w Krakowie wielu jest turystów, stłuczki i kolizje się zdarzają, ale w wypadku ŚDM służyliśmy bardziej jako transport dla nietypowych ładunków.

I tak, wieźliśmy do strefy gastronomicznej Światowych Dni Młodzieży FoodTruck.  Za https://pl.wikipedia.org/wiki/ Food Truck to “furgonetka, będąca punktem sprzedaży jedzenia, zwykle przygotowanego na zasadzie bufetu/restauracji na wynos. W takich pojazdach często (lecz nie zawsze) znajduje się kuchnia (do przygotowywania posiłków na ciepło)”. W Polsce zapanowała na nie moda, stały się nieodłączny elementem miejskiego krajobrazu, oferując zapiekanki, burgery, chińszczyznę, pierogi, owoce morza. Dla młodzieży zgromadzonej w lipcu w Krakowie, restauracje na kółkach są szansą na smaczny i ciepły posiłek w ciągu dnia.

Nasza laweta posłużyła również za transport agregatu prądotwórczego z firmy Ramirent. Wieźliśmy go do Klasztoru Paulinów na Skałce, gdzie zorganizowano dla młodzieży tzw. “wyspę”, na której, pod namiotami zamieszkali goście z Australii, Węgier, USA, Ukrainy czy Słowacji. Sanktuarium, położone na Skałce, malowniczym wzgórzu ma bogatą historię, wpisaną w historię Krakowa i całej Polski. Budynki sakralne, położone pośród zieleni i przepięknych ogrodów, z widokiem na Wawel i Wisłę, są bezcenną perłą pośród zabytków Krakowa. Paulini, dla których Skałka jest codziennym domem, otworzyli swoje podwoje dla przybywającej młodzież, proponując nocleg w miejscu, którego nie sposób zapomnieć. Kto nie widział, niech żałuje i czym prędzej nadrabia zaległości.

W tym miejscu, czyli na Skałce, odbył się również koncert Maleo Reggae Rockers.  Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Ramirent udostępniła agregat prądotwórczy na potrzeby koncertu, który odbył się 27 lipca przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci. Warto wspomnieć, że Dariusz “Maleo” Majelonek jest jednym z ambasadorów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dla młodzieży zgromadzonej przy ołtarzu było to na pewno wydarzenie. O “Alibi” czy “Serca nie oszukasz” trudno zapomnieć, jeśli usłyszało się je chociaż raz …