, kategoria: Aktualności.

Nowiutki, pachnący świeżością holownik marki Iveco Daily 70C18 jest już na wyposażeniu pomocy drogowej Euro Hol w Krakowie. – Jeżdżąc takim samochodem, praca staje się znacznie łatwiejsza – podkreśla Tadeusz Tomasz Poeckh, właściciel Euro Hol.

Wracasz z urlopu w górach, a tu na zakopiance psuje Ci się samochód? Nie bój nic. Jeśli wezwiesz lawetę z pomocy drogowej Euro Hol z Krakowa, to do warsztatu samochodowego dotrzesz w najbardziej komfortowych warunkach. Dosłownie! Od niedawna na wyposażeniu firmy jest holownik Iveco Daily 70C18, który w tym roku zjechał z taśmy produkcyjnej.

Jest to piąty i najbardziej nowoczesny holownik na wyposażeniu tej pomocy drogowej w Krakowie.

Pomoc drogowa Euro Hol w Krakowie ma nowy holownik. To bardzo nowoczesna laweta.

Pomoc drogowa dla 7 osób

Takiego pojazdu jeszcze nie mieliśmy – tłumaczy Tadeusz Tomasz Poeckh, właściciel Euro Hol. – Samochód posiada oczywiście klimatyzację. Ma podwójną kabinę załogową, w której może się zmieścić do siedmiu osób.

To dobra wiadomość szczególnie dla turystów, którym na przykład zepsuje się samochód w drodze na urlop lub podczas powrotu z wypoczynku. Albo po stłuczce lub kraksie będą musieli czekać na pomoc i lawetę na poboczu ruchliwej trasy.

Właściciel holownika przyznaje, że właśnie z myślą o takich osobach kupił Iveco Daily 70C18. Oprócz uszkodzonego auta holownik będzie mógł zabrać z drogi wszystkich, którzy nim podróżowali. A nie tylko dwie osoby, pozostawiając resztę pasażerów przy zakopiance, autostradzie A4, obwodnicy Krakowa lub innej drodze.

Potrzebujesz lawety na zakopiance? Wezwij Euro Hol. Nowy holownik tej pomocy drogowej w Krakowie to nowoczesny pojazd z kabiną załogową dla 7 osób.

Co ważne, osoby oczekujące na pomoc drogową nie muszą się martwić, że zostaną w środku nocy bez jakiegokolwiek wsparcia. Euro Hol działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Pracownicy firmy dyżurują we wszystkie święta. Można się z nimi skontaktować każdego dnia i o dowolnej porze bez jakichkolwiek przeszkód.

System sterowany bezprzewodowo

Kierowcy nowego holownika z tej krakowskiej pomocy drogowej pracę ułatwi między innymi platforma hydrauliczna. Przy pomocy siłowników hydraulicznych jest ona uchylana i zsuwana tylną krawędzią do podłoża. Platforma została zbudowana ze stalowych profili, a jej kształt uniemożliwia przedostawanie się płynów eksploatacyjnych z holowanych samochodów do gruntu.

Iveco Daily 70C18 to nowy holownik firmy Euro Hol w Krakowie. Zabudowa hydrauliczna pojazdu sterowana jest w sposób bezprzewodowy, przy pomocy pilota.

Co ciekawe, nie tylko wyciągarka, ale cała zabudowa hydrauliczna jest sterowana przy pomocy pilota. Z takiego nowoczesnego rozwiązania nie korzysta jeszcze każdy właściciel pomocy drogowej. Zabudowa hydrauliczna sterowana jest w sposób bezprzewodowy. To duże udogodnienie dla operatora holownika. Może on pracować znacznie precyzyjniej. Zamiast sterować zabudową z jednego miejsca, kontroluje wciąganie uszkodzonego samochodu z dowolnej strony i szybko reaguje na wszelkie nieprawidłowości.

Zdalnie sterowana zabudowa hydrauliczna składa się z dwóch wyciągarek i podpory hydraulicznej, która służy do zakotwiczenia holownika podczas wydostawania samochodu spoza jezdni. Korzystając z pilota operator może sprawniej i precyzyjniej wyciągnąć samochód, nie powodując przy tym dodatkowych uszkodzeń.

W Iveco Daily pomocy drogowej w Krakowie platformę zamontowali przedstawiciele firmy Marpol z miejscowości Romanów (powiat częstochowski). Zakład ten jest producentem zabudów do samochodów pomocy drogowej i transportu pojazdów oraz przyczep – lawet.